Krátkodobé pôžičky do 6 000 eur!

Krátkodobé pôžičky môžete čerpať aj na väčšie sumyPotrebujete peniaze, ale nechcete sa zaviazať na veľmi dlhú dobu? V tom prípade sa pri vyhľadávaní sústreďte na krátkodobé pôžičky. Sú to také, ktorých splatnosť sa pohybuje v niekoľkodňovom intervale, najviac však umožňuje požičanú sumu splatiť do 84 mesiacov. Aké krátkodobé pôžičky poznáme, koho možno o nich požiadať si povieme v texte nižšie.

Koho a ako požiadať?

To, u koho vás zaujme ponuka, závisí od viacerých faktorov. Napríklad aj od toho, ako dlho môžete danú sumu splácať, akú sumu vám je poskytovateľ ochotný ponúknuť, s akou úrokovou sadzbou vám ju poskytne atď.

Vo všeobecnosti sú poskytované bankovými aj nebankovými spoločnosťami, avšak ak potrebujete peniaze rýchlejšie, neváhajte sa obrátiť na nebankových poskytovateľov, ktorí vám sú ochotní peniaze zaslať už do 10 minút od schválenia na účet. Ak sa nechcete zaoberať jednotlivým hľadaním poskytovateľov, kliknite si na tento odkaz o krátkodobých pôžičkách, ktorý vás presmeruje na stránku, ktorá spolupracuje s najlepšími poskytovateľmi nielen krátkodobých úveroch, ale všeobecne všetky. Čiže ak potrebujete hocakú pôžičku, neváhajte sa obrátiť práve na tohto poskytovateľa.

Ale ako si môžete byť istí, že môžete veriť práve týmto poskytovateľom, keďže je na trhu toľko spoločností, ktoré poskytujú rôzne typy úverov a sú možno aj známejšie? Jednoducho. Ak si otvoríte internetovú stránku Národnej banky Slovenska, môžete si vyhľadať zoznam tých spoločností, ktoré získali licenciu na sprostredkovávanie pôžičiek. To znamená, že na to, aby mohli poskytovať krátkodobé pôžičky, museli splniť náročné kritéria Národnej banky. Ak sa v tomto zozname vami hľadaná spoločnosť nenachádza, radšej dajte ruky od nej preč, pokiaľ si nebudete istý, že jej cieľom nie je vám nejako uškodiť (poväčšine ide o úžernícke spoločnosti, ktoré neuvádzajú korektne všetky ich podmienky).

Ako môžete teda o ne požiadať? Môžete využiť internet – online, telefón – telefonická žiadosť alebo mobilný telefón – okrem telefonovania ho môžete využiť na krátkodobé pôžičky cez sms. Stručne si povedzme výhody týchto troch spôsobov požiadania.

a, online – sú také, o ktoré môžete požiadať cez internet. Výhodou je, že o nich môžete požiadať v hocaký deň o hocakej hodine, zachovávajú vašu anonymitu, nemusíte nikam chodiť, nič dokladovať (vo väčšine prípadov). Nevýhodou je, že nie všetci majú prístup na internet.

b, telefonická – je vám dostupná aj telefonicky. Ak napríklad nemáte prístup na internet a radšej komunikujete osobne, môžete využiť telefonickú možnosť. To, že budete mať osobný kontakt s pracovníkom danej spoločnosti vám umožní opýtať sa na všetko, čo vás ohľadom konkrétnej krátkodobej pôžičky zaujíma. Nevýhodou je, že hovor bude spoplatnený.

c, cez sms – patria v súčasnosti k veľmi žiadaným spôsobom požiadania. Avšak tiež sa účtujú poplatky za odoslanie sms žiadosti. Okrem toho musíte po jednom do sms správy vypisovať viacero údajov, čo môže navýšiť čas minutý len na žiadosť. Nevýhodou sú aj zvýšené poplatky za vybavenie (u niektorých poskytovateľov presahuje aj 100 eur) , ako aj dlhšia doba vybavovania – približne 4 dni.

Pri výbere zvážte dobre sumu, ktorú potrebujeteKoľko možno požiadať?

O tom, aká krátkodobá pôžička môže byť pre vás vhodná môže rozhodnúť aj výška sumy, ktorú vám jednotlivý poskytovateľ sprostredkuje. Podľa tejto sumy rozlišujeme typy ihneď a rýchle.

1, ihneď

Patria k najvyhľadávanejšiemu typu. Prečo? Rozhodujúcim faktorom je hlavne rýchlosť vybavenia, výška poskytovanej sumy a doba splatenia. Konkretizujme si to. Krátkodobé pôžičky môžete vybaviť do niekoľkých minút, žiadosť bude vyhodnotená rovnako veľmi rýchlo, v niektorých prípadoch už do 10 minút, s tým, že môžete požiadať o sumu do 500 eur. Doba splatenia tohto úveru sa pohybuje od 5 dní do 3 mesiacov. Sú poskytované jedine nebankovými spoločnosťami, a to Ferratum, Pôžičkomatom a XS. Výhodou XS je, že vám poskytne 500 eur so splatnosťou 3 mesiacov (nemenne). Ferratum a Pôžičkomat vám umožnia 350 eur so splatnosťou do maximálne 31 dní. Okrem toho, ak ste prvožiadatelia, krátkodobé pôžičky ihneď cez tieto posledné dve nebankové spoločnosti vám odpustia úrok, ale do maximálne 150 eur. To znamená, že ak by ste chceli vyššiu sumu, musíte počítať s úrokom, pokiaľ daný poskytovateľ neponúka inú špeciálnu akciu.

Krátkodobé pôžičky ihneď sú pre nezamestnaných, bez registra a bez dokladovania príjmu. Aby sme to zhrnuli, sú dostupné skutočne každému bez toho, aby ste niečo museli dokazovať alebo aby ste museli byť zamestnaný. Sú dostupné dôchodcom, študentom, ženám na materskej a každému nezamestnanému, ktorý vie, že danú sumu bude vedieť do vopred daného termínu splatiť.

Rýchlosť takýchto pôžičiek je ozaj unikátna2, rýchle

Rýchle krátkodobé pôžičky sa od vyššie spomínaného typu líšia tým, že vám poskytnú oveľa vyššiu sumu, až do 6 000 eur. Avšak má náročnejšie podmienky na získanie, pretože sa môžete stretnúť s dokladovaním príjmu, s potrebným osobným stretnutím, či s prípadnou kontrolou registra. Sú poskytované aj bankovými aj nebankovými poskytovateľmi, no náročnejšie podmienky nájdete práve v bankách. Ďalšou zaujímavou správou je, že rýchle majú splatnosť až 84 mesiacov. No samozrejme sa nemôžete spoliehať, že každý poskytovateľ vám umožní takúto dlhú dobu splatnosti. Budú vám doručené približne do jedného týždňa od schválenia žiadosti, pričom schvaľovací proces môže trvať taktiež niekoľko dní.

Ak vám takéto delenie nestačí, možno vás potešíme ak vám spomenieme krátkodobé pôžičky pre nezamestnaných či bez registra.

Pre nezamestnaných je taký typ, ktoré umožňujú jedine nebankové spoločnosti. Sú dostupné bez náročných kritérií a veľmi rýchlo. Nemusíte dokladovať príjem, ani sa nikam dostaviť. Ak máte aspoň nejaký príjem, a teda viete, že pôžičku budete vedieť splatiť, skúste o ňu požiadať, a tá môže byť na vašom účte už do 10 minút od schválenia!

Bez registra sú vyhľadávané hlavne takými žiadateľmi, ktorí už majú niekoľko skúseností s pôžičkovými inštitúciami, avšak nie veľmi najšťastnejšie, pretože buď nesplácali splátky včas alebo vôbec. To zapríčinilo, že dostali záznam, ktorý je dostupný každej spoločnosti, ktorá sprostredkováva úver. Každá banková spoločnosť berie tento záznam v registri do úvahy, zatiaľ čo nebankové spoločnosti to do úvahy neberú (nie vždy), hlavne čo sa týka krátkodobých pôžičiek ihneď.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *