Úrazové poistenie pre dospelých aj deti

Stal sa vám úraz v práci?Nešťastné udalosti snáď sprevádzajú každého jedinca na Zemi. Rozdiel medzi minulými storočiami a dnešnou dobou je ten, že dnes sa proti nim môžete poistiť, a to tak, že si zabezpečíte úrazové poistenie napríklad aj online na webe. V tomto článku si presne povieme, čo možno od tohto produktu očakávať, kde zohnať najlepšiu cenu a ponuku, ako aj to, prečo je dobré si ho uzatvoriť, no zároveň sa nenechať nachytať ponukami „špecializovaných“ predajcov.

Na čo slúži?

Názov a náš úvod už čiastočne naznačujú, o čo tomuto produktu ide. Úrazové poistenie má za cieľ vás finančne zabezpečiť prípadne vám refundovať / vrátiť čiastku, ktorú ste museli v súvislosti s úrazom zaplatiť, či už išlo o jeho ošetrenie, liečenie či dlhodobé ba až trvalé následky. Samozrejme daná poisťovacia spoločnosť vám tieto čiastky nezaplatí / nepreplatí z ničoho nič. Vy, ako žiadateľ a potenciálny aktér poistnej udalosti, musíte pravidelne tejto spoločnosti zasielať istú čiastku, ktorou si zabezpečujete finančnú pomoc zo stranu poisťovateľa v prípade realizácie nejakej nešťastnej udalosti. Suma, ktorú musíte zasielať je rôzneho rozsahu, a to práve preto, že aj v rámci tohto produktu si môžete zvoliť, aké všetky udalosti má vaše úrazové poistenie pokrývať.

Zahŕňa viacero rizík

Stojí za zmienku, že úrazové poistenie nie je samostatný typ, ale môžete si ho zvoliť ako pripoistenie k základnému životnému poisteniu, ktoré poisťuje smrť alebo dožitie. V rámci produktu, ktorý je hlavnou témou nášho článku, si môžete zvoliť, o aké pokrytie máte záujem. Vo všeobecnosti vám jednotlivé poisťovacie spoločnosti ponúkajú finančné zabezpečenie voči smrti v dôsledku úrazu či voči jeho trvalý následkom. Do zmluvy môžete zakomponovať denné odškodné počas doby liečenia úrazu alebo počas pobytu v nemocnici prípadne uhradenie všetkého, čo s úrazom súvisí. Samozrejme, čím komplexnejšie si zmluvu stanovíte, tým viac by ste mali počítať, že čiastka, ktorú budete pravidelne spoločnosti zasielať, bude vyššia.

Úrazové poistenie sa nemusí týkať výhradne jednej osoby, ktorá je predmetom zmluvy, ale môžete do nej zahrnúť aj iných členov domácnosti. Tento bod je relevantný hlavne pre deti danej osoby, pokiaľ je tá živiteľom rodiny.

Jeho dostupnosť

Úrazové poistenie možno získať viacerými spôsobmi, buď online alebo osobne v pobočkách. V súčasnosti je na slovenskom trhu mnoho poisťovacích spoločností, ktoré vám tento produkt umožňujú získať. Ale nie sú všetky na jedno kopyto, pretože sa môžu líšiť cenou, jednotlivými ponukami krytia a kritériami na to, aby vám tento produkt vôbec mohli zdostupniť a schváliť.

Ak patríte ku „klasikom“, ktorí uprednostňujú osobný kontakt, tak sa musíte pripraviť na to, že vybavovanie bude trvať dlhšiu dobu. Bolo by pre vás nelogické zobrať ponuku hneď v prvej pobočke, ktorá by možno ani vôbec nebola výhodná, čo by ste však nevedeli, keby ste sa nepustili do prieskumu. Preto ak chcete veľa muziky za čo najmenej peňazí, mali by ste pustiť do porovnania trhových ponúk, čo by vás mohlo pripraviť aj o hodiny vášho voľného času. Alebo si jednoducho spustite porovnanie online, ktoré to urobí za vás a veľmi rýchlo.

Dobre postavená zmluva bude pre vás výkupením z problémovNajlepšia cena vďaka porovnaniu online

Nebudeme si nič nahovárať, u väčšiny ľudí je hlavným faktorom ku kúpe nejakého produktu práve jeho cena, a takto to je aj pri úrazovom poistení. Ako možno získať najlepšiu cenovú ponuku? Odpoveď je jednoznačná. Vďaka porovnaniu cien online. Nerobte si prieskum osobne, ak nemusíte a prestúpte na vyššiu a rýchlejšiu métu. Internet je dnes už skoro v každej domácnosti a v každom podniku.

Jediné, čo by ste mali urobiť, aby ste zistili, kde sa nachádza najlacnejšie a najlepšie úrazové poistenie, je navštíviť hore uvedenú stránku, kliknúť si na „Áno, mám záujem o bezplatnú a nezáväznú konzultáciu“, čo vám sprístupni kalkulačku, ktorá vám vygeneruje porovnanie ceny na základe vyplneného formulára. Všetko bude prehľadné a ak sa vám nejaká ponuka zapáči, hneď môžete o ňu aj požiadať.

Ako ste si mohli všimnúť, kolónka, na ktorú by ste si mali pre porovnanie kliknúť, obsahuje aj konzultáciu s odborníkom. Nemusíte ju absolvovať, ak nechcete, ale len by vám to mohlo pomôcť. Je to úplne zadarmo a odborník dostupný na danej stránke sa ani zďaleka nemôže porovnávať s radovými odborníkmi jednotlivých poisťovacích spoločností (česť výnimkám), ktorí majú naučené vety a vedia odporúčať len tú svoju spoločnosť a ani oni sami nepoznajú jej jednotlivé úskalia. Nezávislý odborník na danej stránke vám bude vedieť odpovedať na všetky otázky a keďže je v tejto sfére už veľmi dlho, pozná do detailov všetky spoločnosti, ich kladné, ale aj negatívne stránky a rovnako vám môže poradiť aj na základe online ponuky cien z porovnania úrazového poistenia. O jeho odbornosti skutočne nemusíte pochybovať.

Ak sa vám zdá, že poskytnuté informácie sú nedostatočné, môžete si kliknúť buď na hore zmienenú stránku alebo aj na tento článok, čo vám dosvedčí, že najlepšie úrazové poistenie možno najrýchlejšie získať cez internet a že na výpočet jeho ceny je najefektívnejšie využiť porovnanie online.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *